Dárek pro rodinu? Filtr do kuchyně.

21.12.2017 | Jana Konečná

Filtrační konvice Pěkný vánoční dárek pro jednotlivce i pro rodinu můžeme koupit v brněnských Kohoutovicích ještě na štědrý den. Filtr do kuchyně na chlorovanou vodu by už dnes neměl chybět v žádné domácnosti.


Filtry s aktivním uhlím upravují vodu z kohoutku tak, že je kvalitnější a chutnější než voda z plastových lahví. Výborná je chuť a vůně vody, odstraněny jsou kromě chloru a škodlivých trihalometanů také další škodliviny, které ve vodě zůstaly po vodárenské úpravě. Ať už jsou to zbytky hormonů, pesticidů, těžkých kovů nebo dalších škodlivých látek.

Na trhu je podobných filtrů několik. Vyčnívá z nich Dionela, která má na kontě vítězství v testu nezávislého časopisu Dtest. Ostatní filtry se umístily o jeden až tři stupně hůře na pětistupňové škále, Dionela dostala jedničku. Narozdíl od reversní osmózy zachovává přirozenou mineralizaci vody.

Na výběr máme dvě běžně používané varianty. Nejčastěji se používá Dionela FAM1, vložka do ní se mění vždy po dvou letech. K tomu stačí vybrat a přiobjednat připojení a vše je pěkně pohromadě. Nic dalšího není třeba shánět, pouze instalatéra nebo šikovného příbuzného.

Kdo má malé děti, zvolí spíš Dionelu FDN2, která odstraní i dusičnany a je i pro kojence od půl roku (žádný filtr nemůže být pro kojence mladší půl roku). Dionela dvojka je ale dražší a musí se častěji měnit vložka.

A má-li domácnost jen jednoho nebo dva členy, bude jí vyhovovat filtrační konvice Oasa. Oasa stejně jako Dionela vyhrála hodnocení časopisu Dtest, tentokrát v kategorii nádobových filtrů. Kromě toho je skledněná, narozdíl od filtračních konvic jiných značek, které jsou z plastu.

Problémem může být najít prodejní sklad internetové prodejny Filtryvody.cz. Ta je sice přímo v budově kohoutovické pošty, ale je dovedně zasunutá do pasáže za květinářství U Niny, kde lze mimochodem na poslední chvíli najít ohromné množství nejrůznějších dárečků doslova pro každého.     Reklama

Články z krajů:

Zelené noviny na facebooku:

Reklama: