České dráhy změnily systém jízdenek, v e-shopu můžete získat místenku zdarma

7.2.2019 | Blanka Cabovská

vlak, České dráhy, železniceOd 1. února 2019 se změnil systém jízdenek Českých drah. Nyní můžete cestovat s Flexi nebo Vázanou jízdenkou. Víte, která je pro vás ta pravá?


České dráhy nabízí nové typy jízdenek, které se liší platností, možností koupě a cenou. I když se systém příliš nezjednodušil, minimálně jednu výhodu tato změna přinesla. Ať už zakoupíte jízdenku v e-shopu či u přepážky, vždycky vám bude nabídnuta nejvýhodnější varianta. Konec je také složitému dělení jízdenek pro získání nejnižší ceny.

Pro děti, studenty, ZTP a cestující starší 65 let platí sleva 75%

Při nákupu v e-shopu můžete získat místenku do vámi vybraného vlaku zdarma  A s In-kartou bude samozřejmě každá jízdenka ještě levnější!

Flexi jízdenka

Flexi jízdenku lze využít pro jednu jízdu v jakémkoliv vlaku. Její cena záleží pouze na ujeté vzdálenosti. Tento typ jízdenky je možné zakoupit nejdřív 2 měsíce před plánovanou jízdou. Flexi základní lze pořídit jak pro 2., tak i pro 1. třídu. Pokud tedy nevíte, jestli stihnete vlak v konkrétní hodinu, Flexi jízdenka je pro vás ta pravá volba.

Vyjma prodejních automatů a u průvodčích můžete také zakoupit tzv. zvýhodněnou jízdenku. Ta nabízí o něco lepší cenu než základní. Není ale možné ji využít pro cestování 1. třídou.

Vázaná jízdenka

Vázaná jízdenka je nejlevnější. Čím dříve ji koupíte, tím výhodnější bude její cena. Její platnost je ale omezena pouze na konkrétní vlak. Vázanou jízdenku lze zakoupit pouze v e-shopu, mobilním e-shopu či aplikaci Můj vlak. Platnost vázané jízdenky je omezena pouze na 2. třídu.

Vázanou jízdenku volte tehdy, pokud chcete maximálně ušetřit a víte přesně, kterým spojem pojedete.

 

Více informací můžete najít na webu Českých drah.

 

Foto převzato z pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:Reklama