Filtry za nádrž na dešťovou vodu

27.6.2022 | Jana Konečná

Filtry na dešťovou voduDešťová voda se dá velmi dobře využít na zalévání zahrady, splachování WC, sprchování, praní prádla i mytí nádobí. Odfiltrovat je třeba hlavně mechanické nečistoty ze střech a spláchnutý prach, který může obsahovat i pyly a pesticidy z polí. Příležitostně lze pak vodu občas použít i třeba na vaření nebo na kafe či čaj.

 

Okapy a nádrž

Vždy na jaře očistíme střechu a vyčistíme okapy, tuto vodu svedeme mimo nádrž. Ještě prázdnou nádrž vyčistíme také, někdo ji i luxuje, určitě se to vyplatí. Čím dokonalejší bude tento jarní úklid, tím méně problémů nám pak dá vodu dočisťovat. V okapovém systému musí být mřížky na hrubé nečistoty, další možnosti filtrace před nádrž vybereme z různorodé nabídky trhu. Ideální by bylo, kdybychom mohli začátek každého deště svést mimo nádrž a do nádrže směrovali až vodu, která je prosta prvního splachu ze vzduchu a střechy.    
Filtry na dešťovou vodu

 

Filtry za nádrž na dešťovku

Na hlavní přívod vody do domu nebo chaty instalujeme filtr nebo sestavu filtrů na dešťovou vodu. První filtr by měl mít vypouštěcí ventil a umyvatelnou 90ti mikronovou vložku, pak by měl být 50ti mikronový umyvatelný nebo jemnější nasákavý. Nasákavá filtrační vložka zachytí spláchnutý prach a zabarvení z pylů a polí. Nakonec se může dát uhlkový filtr na zápach a další škodliviny. 

Chceme-li jen zalévat zahradu, stačí filtr s jedním filtračním členem, když ale chcemei zavést vodu do chaty nebo do domu, je lepší duo nebo trio sestava.

Na pití a vaření se u nás dešťovka nedoporučuje, i když v některých zemích, jako třeba v Austrálii, se i takto běžně používá. V takovém případě je třeba přidat filtr na bakterie do kuchyně nebo UV lampu na hlavní přívod vody, chlorace dešťovky není vhodná.

Aktualizováno.

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama:

Filtry na vodu

 

Filtry na vodu,

které pasují i fungují, najdete na filtryvody.cz