Filtry za nádrž na dešťovou vodu

29.7.2021 | Jana Konečná

Filtry na dešťovou voduDešťová voda se dá využít na zalévání zahrady, splachování WC, sprchování, praní prádla i mytí nádobí. Na pití a vaření se nedoporučuje, i když občasné použití na kafe a na čaj nemusí uškodit. Hlavním problémem dešťové vody jsou mechanické nečistoty a spláchnutý prach, který může obsahovat třeba i pesticidy z polí. 

Filtrace dešťové vodyDešťovou vodu musíme odfiltrovávat už v okapovém systému, umělohmotné mřížky v okapu, pevná mřížka na odtoku a případně i filtr na hrubé nečistoty ve svodové rouře udělají hodně práce, než voda přijde do nádrže na vodu. Použít můžeme třeba i pískovou filtraci. Filtr Hydra RAH na dešťovou vodu

Za nádrží, po vstupu do domu nebo chaty, použijeme některý filtr vhodný na dešťovou vodu. Kvůli snadnému čištění je šikovný filtr s vypouštěcím ventilem, tedy Hydra s umyvatelnou vložkou RAH nebo RLH - obě mají 90 mikronů, což je vhodné jako první filtr. Pak se dá 50 mikronový filtr, řeba Atlas se sítovanou umyvatelnou vložkou RL.

Pak můžeme zařadit jemný nasákavý filtr FA nebo CPP na prach a zabarvení ze splachu. Aktivní uhlí se může a nemusí dát na konec, pomáhá na zápach a pesticidy a podobně z polí.

Pokud chceme dešťovku i na mytí nádobí, může být v kuchyni pod dřezen ještě  některý filtr na bakterie

Aktualizováno 7/2021

Zdroj: Filtryvody.cz

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama: