Filtry za nádrž na dešťovou vodu

28.4.2022 | Jana Konečná

Filtry na dešťovou voduDešťová voda se dá využít na zalévání zahrady, splachování WC, sprchování, praní prádla i mytí nádobí. Na pití a vaření se nedoporučuje, i když občasné použití na kafe a na čaj nemusí uškodit. Hlavním problémem dešťové vody jsou mechanické nečistoty a spláchnutý prach, který může obsahovat třeba i pesticidy z polí. 

Filtrace dešťové vodyFiltrace v okapech

Dešťovou vodu musíme odfiltrovávat už v okapovém systému, umělohmotné mřížky v okapu, pevná mřížka na odtoku a případně i filtr na hrubé nečistoty ve svodové rouře udělají hodně práce, než voda přijde do nádrže na vodu. Použít můžeme třeba i pískovou filtraci. 
Filtr Hydra RAH na dešťovou vodu

Filtry za nádrží na dešťovku

Za nádrží, po vstupu do domu nebo chaty, použijeme některý filtr na dešťovou vodu

Kvůli snadnému čištění je šikovný filtr s vypouštěcím ventilem, tedy Hydra s umyvatelnou vložkou RAH, který má 90mcr. Za něj je vhodný filtr s 50 mikronovou umyvatelnou vložkou RL. 

Pak můžeme zařadit jemný nasákavý filtr FA nebo CPP na prach a zabarvení ze splachu. Aktivní uhlí se může a nemusí dát na konec, pomáhá na zápach a pesticidy a podobně z polí.

Velmi oblíbené jsou dnes filtrační sestavy hned z několika filtračních nádob. První nádoba obsahuje hrubší nerezovou vložku RAH, která má 90 mikronů, druhá nádoba má sítovanou RL vložku nebo jemnější nasákavou CPP nebo FA. Nakonec bývá uhlíková vložka. 

Pokud chceme upravit vodu ze studny nebo z vrtu na pití a vaření, budeme potřebovat rozbor vody.

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama:

 Filtryvody.cz

    filtry na pitnou vodu

    filtry na dešťovku

Reklama: