Filtry za nádrž na dešťovou vodu

22.5.2020 | Jana Konečná

Filtry na dešťovou voduDešťová voda se může využít na zalévání zahrady, splachování WC, praní prádla i sprchování. V kuchyni se dá dešťovka použít na mytí nádobí, ale na pití a vaření se nedoporučuje. Článek vám pomůže s výběrem vhodné filtrace na dešťovku. 

 

Filtry na zákal

Na hlavní přívod vody do domu se dávají filtry na mechanické nečistoty, nejprve 90 mikronový, pak 50 mikronový. 

 

Filtr Hydra RAH na dešťovou voduJako první je vhodné umístit hrubší filtr s vypouštěcím ventilem, abychom ho nemuseli stále rozdělávat kvůli čištění:

Filtr Hydra RAH má 90 mikronovou nerezovou vložku a manometry, takže máme stále přehled o tom, kdy je třeba otočit ventilem a filtr tak propláchnout.


Filtrační sestava na dšťovou vodu

Za Hydru RAH zařadíme další filtr nebo sestavu filtrů na zákal, nesmí chybět 50 mikronový RL nebo RSH:

- Atlas RL s umyvatelnou vložkou

Hydra RSH s vypouštěcím ventilem a manometry

- Hydra trio RSH-FA-CPP s vypouštěcím ventilem

- Atlas trio RL-FA-CPP 

- Atlas trio RL-FA-LA s aktivním uhlím

 

Filtr na bakterie

Filtr na bakterie

V kuchyni se dá dešťovka použít na mytí nádobí, ale na pití a vaření se nedoporučuje kvůli chybějícím minerálům a kolísavé kvalitě. Pokud budeme dešťovou vodu v kuchyni používat, je vhodné dát pod dřez filtr na bakterie Atlas AB nebo jiné řešení na bakterie

 

Filtrace v okapovém systému

První čištění dešťové vody ale musí proběhnout již v okapovém systému pomocí mřížek. Umělohmotná mřížka se úchytkami přichytí na vrcholu okapu po celé jeho délce a šířce. Na odtok z okapu se napevno umístí nerezová mřížka. Do svodové roury je vhodné umístit sběrač s filtrem na hrubé nečistoty.

Kdo má tu možnost, může okapovou klapkou vždy odklonit prvních pár minut deště. Na začátku totiž déšť spláchne ze vzduchu prach, pyl i chemikálie ze zemědělství. 

Celá nabídka pro filtry na dešťovou voduReklama

Filtryvody.cz

Ostatní reklama: