Filtry za nádrž na dešťovou vodu

22.5.2020 | Jana Konečná

Filtry na dešťovou voduDešťová voda se dá využít na zalévání zahrady, splachování WC, praní prádla i sprchování. V kuchyni se dá dešťovka použít na mytí nádobí, ale na pití a vaření se nedoporučuje, i tak si v ní někdo vaří třeba brambory nebo rýži. Hlavním problémem bývají mechanické nečistoty a také organické znečištění ze střech, na které usedají ptáci. 

Filtrace dešťové vodyPrvní čištění dešťové vody musí proběhnout v okapovém systému pomocí umělohmotných mřížek, ty se úchytkami přichytí na vrcholu okapu po celé jeho délce a šířce. Na odtok z okapu se umístí pevná nerezová mřížka. Do svodové roury je vhodné dát sběrač s filtrem na hrubé nečistoty.  

 

Filtr Hydra RAH na dešťovou vodu

Nejprve hrubší filtr s vypouštěcím ventilem

Před vodárnu, která přivádí vodu z nádrže na dešťovou vodu, je vhodné umístit hrubší filtr s vypouštěcím ventilem a 90 mikronovou vložkou. Vhodný je filtr Hydra RAH nebo Hydra M RAH -  ten má navíc manometry, které napoví, kdy je třeba otočit ventilem a filtr tak propláchnout. Pokud máme silný tlak vody (nad 0,87 MPa), musíme před vodárnu použít speciální filtr před vodárnu. 

 

Poté sestavu na zákal s aktivním uhlím
Filtrační sestava na dšťovou vodu

Za hrubý filtr dáme filtr s 50 mikronovou vložkou. Buď Atlas RL s umyvatelnou vložkou nebo Hydru M RSH či Hydru RSH s vypouštěcím ventilem. Jako poslední se dává filtr s aktivním uhlím.

 

V současné době se místo jednotlivých filtrů používají spíše sestavy, které obsahují vhodné vložky. Jde tedy o to, aby voda prošla nejprve vložkou RAH (90 mcr), poté vložkou RSH nebo RL (50 mcr) a nakonec uhlíkovou LA. Někdy se před uhlíkovou vložku LA dává ještě jemná nasákavá vložka FA nebo CPP (25 mcr). Najdete na filtry na dešťovou vodu.

 

Filtr na bakterie

Na mytí nádobí filtr na bakterie

V kuchyni se dá dešťovka použít na mytí nádobí, ale na pití a vaření se nedoporučuje kvůli chybějícím minerálům a kolísavé kvalitě. Pokud budeme dešťovou vodu v kuchyni používat, je vhodné dát pod dřez některý filtr na bakterie

 

Celá nabídka pro filtry na dešťovou vodu

Více informací najdete v rubrikách: VodaReklama


Filtry na studniční vodu?
Důležitý je rozbor vody.Jak využít dešťovou vodu v domácnosti
filtry na dešťovou vodu