Dešťovka 2018: žádosti o dotace, aby nám dešťová voda zbytečně neutíkala

18.5.2018 | Zelené noviny

Dotace dešťovka kalkulačkaDotace na zachycování a další využití dešťové vody se udělují i v roce 2018. Podle informací Státního fondu životního prostředí zbývá dočerpat více než 100 milionů korun z programu, který začal vloni na podzim. Navíc politici avizují možné navýšení této částky. Jak dotaci získáme?


Žádost provedeme jednoduše online na webu www.dotacedestovka.cz. Tam si také stáhneme základní dokumenty, které vyplníme písemně a do 30 dnů doložíme spolu s jednoduchým odborným posudkem na některém z pracovišť Státního fondu životního prostředí, která jsou v každém kraji. Podle svých potřeb máme na výběr tři základní systémy

1) nádrž na srážkovou vodu na zalévání zahrady

2) nádrž na srážkovou vodu k zalévání i splachování v domácnosti

3) systém na recyklaci odpadní vody z domácnosti.

Jak získáme dotaci? Seznámíme se s podmínkami programu, necháme si od dodavatele nebo autorizovaného projektanta zpracovat jednoduchý projekt, podáme elektronickou žádost, doručíme na kterékoli krajské pracoviště SFŽP ČR písemnou žádost a povinné přílohy v listinné podobě, doložíme dokončení realizace systému, podepišeme návrh smlouvy a vyčkáme na dotaci. Jsme-li majitelem rodinného nebo bytového domu, můžeme takto získat až polovinu výdajů přímo spojených s realizací. 

Pro dotazy můžeme bezplatně volat na číslo 800 260 500 nebo napsat na info@sfzp.cz. V krajských pracovištích Státního fondu životního prostředí můžeme vše zkonzultovat i přímo.

Zdroj: https://www.dotacedestovka.cz/

Foto: pixabay.comReklama

Reklama:
Filtry na pitnou vodu
Filtryvody.cz

.

ZN na Facebooku:

.

Reklama: