Filtry za nádrž na dešťovou vodu

22.5.2020 | Jana Konečná

Filtry na dešťovou voduDešťová voda se může využít na zalévání zahrady, splachování WC, praní prádla i sprchování. V kuchyni se dá dešťovka použít na mytí nádobí, ale na pití a vaření se nedoporučuje kvůli chybějícím minerálům a kolísavé kvalitě. Odfiltrovat je třeba především mechanické nečistoty.


Mřížky a filtrace v okapovém systému

První čištění dešťové vody musí proběhnout již v okapovém systému pomocí mřížek. Umělohmotná mřížka se úchytkami přichytí na vrcholu okapu po celé jeho délce a šířce. Na odtok z okapu se napevno umístí nerezová mřížka. Do svodové roury je vhodné umístit sběrač s filtrem na hrubé nečistoty.

Kdo má tu možnost, může okapovou klapkou vždy odklonit prvních pár minut deště. Na začátku totiž déšť spláchne ze vzduchu prach, pyl i chemikálie ze zemědělství. 

 

Filtry na hlavní přívod vody

Na hlavní přívod vody do domu se dávají další filtry na mechanické nečistoty, 90 a 50 mikronové, viz filtry na dešťovou vodu

 

90 mikronový filtr s vypouštěcím ventilem

Filtr Hydra RAH na dešťovou voduJako první je vhodné umístit hrubší filtr s vypouštěcím ventilem, abychom ho nemuseli stále rozdělávat kvůli čištění. Filtr Hydra RAH má 90 mikronovou nerezovou vložku a manometry, takže máme stále přehled o tom, kdy je třeba otočit ventilem a filtr tak propláchnout.

 

50 mikronový filtr a jemnější filtry
Filtrační sestava na dšťovou vodu

Jako druhý se zařadí některý 50 mikronový filtr: Atlas RL nebo Atlas RL s vypouštěcím ventilem nebo Hydra RSH s vypouštěcím ventilem a manometry. Nebo některá sestava, která obsahuje i jemnější filtry nebo i aktivní uhlí na zápach: Hydra trio RSH-FA-CPP nebo Atlas trio RL-FA-CPP nebo Atlas trio RL-FA-LA.

 

Filtr na bakterie

Pro použití v kuchyni filtr na bakterie

Pokud budeme dešťovou vodu používat i v kuchyni na mytí nádobí, je vhodné dát pod dřez filtr na bakterie Atlas AB nebo jiné řešení na bakterie. Pouze při nadbytku financí je vhodná UV lampa na hlavní přívod vody.

 

Celá nabídka pro filtry na dešťovou voduReklama

Úprava vody pro domácnost:

Reklama: