Smog lze snížit až o 95%, říkají ekologické organizace

26.1.2017 | Zdroj: Hnutí Duha, Čisté nebe a Zelený kruh

Pokud by vláda ukončila uhelné dotace, účinně regulovala dopravu a podpořila modernizaci průmyslu, a především kdyby prosadila nebo alespoň přípravila slíbený antifosilní zákon, mohl by být smog o 95 procent nižší než v současných podmínkách. To tvrdí ekologické organizace Hnutí DUHA, Čisté nebe a Zelený kruh, a chtějí, aby vláda konečně razantně zakročila proti znečištěnému ovzduší v Česku. Předložily vládě plán proti smogu.


Součásti plánu, který ekologické organizace předložily vládě, je i zvýšení povinnosti obcí regulovat při smogu topení uhlím a automobilový provoz, zastavení dotací pro uhelné kotle a soustředění peněz pouze na čisté zdroje vytápění, odstavení zastaralých uhelných elektráren a příprava podpory pro projekty čistých obnovitelných zdrojů energie, směrování průmyslu k uplatňování energeticky nejefektivnějších a nejčistších technologií, a především prosazení nebo aspoň přípravu antifosilního zákona, který má vláda ve svém programovém prohlášení.

Zdroj: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/konec-smogu-konec-uhelnych-dotaci-ucinna-regulace-dopravy-a-modernizace-prumyslu-ekologicke-organizace-prichazeji-s-planem

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama:

     

        filtryvody.cz