Filtry na pitnou vodu, srovnání

10.12.2021 | Jana Konečná

pitna-voda-filtryFiltry na vodu z vodovodního řadu jsou plněny aktivním uhlím. Odstraňují nejen chlor a jeho škodlivé sloučeniny, ale i těžké kovy, pesticidy, hormony, antibiotika a další léčiva a chemikálie. A chcete mít kojeneckou vodu z kohoutku? Není problém, Dionela FDN2 zvládne i to.

 


Filtr do kuchyně

Odstraňují chlor i chemikálie

Filtry Dionela FAM1, Dionela FDN2 i eSpring se připojují k vodovodu v kuchyni a stojí pod dřezem nebo na lince. Výborně odstraňují široké spektrum škodlivin jako chlor, trihalometany, pesticidy, těžké kovy, hormony, antibiotika a další léčiva a další různé chemické látky. Přitom zachovávají bigenní hodnotu vody a nezasahují do její mineralizace. 

 

Dionela FDN2 je i pro kojence

Dionela FDN2 odstraňuje navíc i dusičnany a je schválená i pro kojence od půl roku. Je to jediný filtr v Česku takto schválený, ostatní jsou až od roku. 

 

A co za to

Dionela je české výroby, pořizovací cena je necelých 6 až 7 tisíc Kč. eSpring je americké výroby a stojí 32 až 35 tisíc Kč. 

Všechny tyto filtry mají vlastní výtok, upravená voda se používá jen na pití a vaření. Nádobí se myje vodou neupravenou.

 

Výměna vložky

Vložka do filtru Dionela FAM1 se mění po dvou letech (cca 1100 Kč). Vložka do filtru Dionela FDN2 se mění po vyčerpání, které zjistíte pomocí přiložených testů na dusičnany. Maximálně po roce (cca 900 Kč). Vložka do filtru eSpring se mění po roce (7 až 10 tisíc Kč).

 

Filtry na studniční vodu a na dešťovou vodu najdete na Filtryvody.cz

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama:

     

        filtryvody.cz