Zácpa už není problém, když je štokrle

1.8.2018 | Hana Něničková

stokrleUž žádná projímadla ani návštěvy lékaře. Zjistěte jak správně vylučovat a vyhnou se vám nejen hemoroidy, ale i zácpa a další zdravotní komplikace. Se vším Vám pomůže dřevěné wc štokrle.


Každý kdo se zajímá o zdravý životní styl ví, že nejen strava, pohyb a prostředí jsou důležité. Jedním z mnoha dalších každodenních faktorů je také správné vylučování. U nás je nejrozšířenější tradiční způsob sezení na wc. Pro obyvatele Asie, Afriky, Blízkého východu a dalších zemí, je poloha v dřepu přirozená již od narození. Tato pozice umožňuje svalům naprosté uvolnění a proto je i samotné vylučování plynulejší a mnohem méně namáhavé. Lidem, kteří se takto vyprazdňují dlouhodobě, se vyhýbají zdravotní komplikace jako jsou hemoroidy i zácpa. 

Nejjednodušší cestou jak si v našich podmínkách uzpůsobit své wc, je podložení nohou jakoukoliv nízkou stoličkou.  Pokud Však chcete mít kvalitní český výrobek a podpořit tím mladou firmu obraťe se na stránky www.stokrle.cz. Pavel Čučka, jeden ze zakladatelů firmy Štokrle, se s námi podělil o své zkušenosti.

 

Jak Vás napadlo vytvořit koncept štokrlete? Měl jste Vy osobně nějaké zdravotní potíže, které Vás přivedly na tuto myšlenku?

Nápad na stoličku vznikl ve spolupráci s kamarádem z vysoké s Vojtou Krajsou. Vojta trpí Crohnovou chorobou a s vyprazdňováním měl dlouhodobě problémy. Bavili jsme se spolu o různých nápadech na podnikání a ke stoličce k záchodu jsme se pořád vraceli a shodli se, že je to dobrý nápad. Věděli jsme se o existujících plastových stoličkách se stejným účelem, ale chtěli jsme udělat něco, co bychom sami chtěli mít doma a nemuseli se za to stydět.

 

S jakými ohlasy z okolí jste se setkal?

Zpočátku převládalo překvapení a pobavení. Chození na záchod je přeci jen intimní téma a ne každý je zvyklý o tom mluvit. Ti kteří dali štokrle šanci, tak jejich ohlasem bylo v naprosté většině nadšení a podpora. Hlavně moje babička, která byla jedna z prvních uživatelek je velká propagátorka a nedá na štokrle dopustit.

 

Co byste vzkázal lidem, kteří jsou k tomuto způsobu vylučování skeptičtí?

Pokud s vyprazdňováním žádné problémy nemají, tak jenom dobře pro ně a přeji jim ať jim to co nejdéle vydrží. Pokud jim ale bude někdy na velké úzko a půjde to ztěžka, tak jim doporučuji ať si dají pod nohy nějakou podporu (třeba kbelík), nebo ať si stoupnou na okraj mísy. Sami poznají jak moc může poloha dřepu pomoci.

firma stokrle

Při používání stoličky také odpadá potřeba toaletního papíru. Svěrače v této poloze vykonají svoji práci jak je jim to přirozené. Hlavní nevýhodou toaletního papíru jsou karcinogenní chemikále, které se při každodenním kontaktu dostávají do těla. Proto se dnes stále více lidí vrací k používání bidetů.

 

Foto: archiv stokrle.cz

Více informací najdete v rubrikách:Reklama