Zimní barefoot boty? Vypomůže alumatka.

12.12.2017 | Jana Konečná

Alobalové vložky pro barefoot boty Barefoot a tlustá podrážka, to jsou dvě protichůdné věci. Barefoot boty jsou příjemné a zdravé na chození právě proto, že jejich podrážka je tenká a poddajná. Co ale s nohama v zimě, když právě tenká podrážka je to, proč nám promrzají nohy, ledviny a celé tělo. Jedna pomoc, která funguje a dokonce je velmi levná, tady je. Vložky z alobalové karimatky, takzvané alumatky.


Přišla jsem na to vloni, když jsem si postupně do bot nastrkala různé vložky koupené, ale také vložky podomácku vyrobené z různých pěnových karimatek. Vezmete aluminiovou karimatku nebo zateplenou hliníkovou fólii, která se dává na přední sklo auta, aby nezamrzlo. Obkreslíte si nohu nebo barefootovou botu, pro kterou je vložka určená a vložky vystřihnete. Trošku se s tím musí kouzlit, obkreslit vlastní nohu a stříhat o trošku větší, nebo obkreslit dotyčnou botu a potom stříhat o pár milimetrů menší, ale funguje to. Do boty se to dává tím lesklým nahoru, tak, aby hliník přiléhal na nohu v ponožce. Teplo se od něj odráží zpátky do nohy a neutíká pryč.

Jediná nevýhoda takovýchto vložek je to, že se více nebo méně shrnují při nazouvání, hlavně když už jsou nějaký ten týden či měsíc použité. Ale když vložku pěkně vyrovnáme a obouváme se opatrně, tak si vložka trochu sedne a už tak nezlobí. Funguje to celou zimu. Když jsem to takto používala, měla jsem sice na konci zimy vložky na pár místech prošoupané a byly by potřeba nové, ale tak, jak jsem lenošná v jiných věcech, i tady to zatím dopadá tak, že první své alobalové vložky používám už druhou zimu a pořád mi drží nohu v teple. No, až nastanou zase mrazy, přece jen si vyrobím další pár. Alobalovou karimatku už mám přichystanou. 

Autorka je šéfredaktorkou Zelených novin.

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama:

     

        filtryvody.cz