Eshopy: Zelená domácnost, Econea, Filtry vody
Bydlení: Nazeleno, Veronica
Stavba, rekonstrukce: Nazeleno, Veronica
15.10.2024 | Jana Konečná
Filtry na vodu do kuchyně by měly odstraňovat z pitné vody škodlivé sloučeniny chloru a další možné škodliviny, jako třeba pesticidy, těžké kovy, léčiva, hormony, a další. Prospěšné minerály by měly ve vodě zachovat. Dokážou to? Ano, ale jen některé.
1.7.2024 | Jana Konečná
Dešťová voda se dá velmi dobře využít na zalévání zahrady, splachování WC, sprchování i praní prádla, případně i na mytí nádobí. Odfiltrovat je třeba hlavně mechanické i biologické nečistoty ze střech a spláchnutý prach, který může obsahovat i pyly a pesticidy z polí. více …
10.6.2024 | Ekolist
Pokud najdete ptáče a máte pochyby, zda pomoci, zavolejte odborníky ze záchranné stanice (www.zvirevnouzi.cz) nebo z jejich dispečinku 774 155 155, pošlete jim třeba fotografii ptáčete a pak se držte toho, co vám poradí, zní doporučení ochránců přírody.
A rada většinou zní: pokud je ptáče na nebezpečném místě, stačí ho vyzvednout na nejbližší větev, parapet, stříšku – a vzdálit se. více …
22.3.2024 | Jana Konečná
Voda ze studny nebo vrtu, která má sloužit jako pitná voda, nesmí obsahovat škodlivé bakterie nebo vyšší obsah železa či dusičnanů. Když obsahuje škodliviny, použijeme kvalitní filtraci. Abychom zachovali biogenní hodnotu vody a její přirozenou mineralizaci. více …
18.10.2022 | Deník N
Prát krátce by mělo být úspornější, ale není. Na energii jsou výhodnější dlouhé prací programy, protože ty kratší místo otáčení bubnu prostě víc ohřívají, což bere energie více. Expert v rozhovoru pro Deník N nás upozorňuje i na další energetické žrouty v domácnosti. více …
23.5.2022 | Ekolist.cz
Do vytápění, chlazení a napájení budov jde velké množství energie, a to se ukazuje jako stále větší problém. Na účet budov se připisuje až 40 % evropské energetické spotřeby. Spolu s rychle rostoucí cenou energií se zvýraznila potřeba udělat naše budovy úspornější. Jak na to? více …