Dešťovka 2018: žádosti o dotace, aby nám dešťová voda zbytečně neutíkala

18.5.2018 | Zelené noviny

Dotace dešťovka kalkulačkaDotace na zachycování a další využití dešťové vody se udělují i v roce 2018. Podle informací Státního fondu životního prostředí zbývá dočerpat více než 100 milionů korun z programu, který začal vloni na podzim. Navíc politici avizují možné navýšení této částky. Jak dotaci získáme?


Aktuálně od října 2018: Dešťovka: dotace jsou od října 2018 i pro chaty

Žádost provedeme jednoduše online na webu www.dotacedestovka.cz. Tam si také stáhneme základní dokumenty, které vyplníme písemně a do 30 dnů doložíme spolu s jednoduchým odborným posudkem na některém z pracovišť Státního fondu životního prostředí, která jsou v každém kraji. Podle svých potřeb máme na výběr tři základní systémy

1) nádrž na srážkovou vodu na zalévání zahrady

2) nádrž na srážkovou vodu k zalévání i splachování v domácnosti

3) systém na recyklaci odpadní vody z domácnosti.

Jak získáme dotaci? Seznámíme se s podmínkami programu, necháme si od dodavatele nebo autorizovaného projektanta zpracovat jednoduchý projekt, podáme elektronickou žádost, doručíme na kterékoli krajské pracoviště SFŽP ČR písemnou žádost a povinné přílohy v listinné podobě, doložíme dokončení realizace systému, podepišeme návrh smlouvy a vyčkáme na dotaci. Jsme-li majitelem rodinného nebo bytového domu, můžeme takto získat až polovinu výdajů přímo spojených s realizací. 

Pro dotazy můžeme bezplatně volat na číslo 800 260 500 nebo napsat na info@sfzp.cz. V krajských pracovištích Státního fondu životního prostředí můžeme vše zkonzultovat i přímo.

Zdroj: https://www.dotacedestovka.cz/

Foto: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama:

Filtry na vodu