Vermikompostování a kompost

Vermikompostéry Urbalive

"Péče líné zahradnice" (místo na kompost do záhonů)

13.06.2023

Brambory a biozahradaLoni jsem brambory zkoušela pěstovat poprvé. Vědoma si toho, že přece rostou všude, jsem je nastrkala do řádků. Pak už jsem jenom praktikovala to, čemu říkám "péče líné zahradnice." více …


Vermikompostování pro začátečníky

21.06.2021

Vermikompostér UrbalivVermikompostér neboli žížalí kompostér spotřebuje část odpadu v kuchyni a vyprodukuje kvalitní přírodní hnojivo a kompost. Ten se hodí pro zeleninu, bylinky i pokojové rostliny. Se žížalkami si na své přijdou i rybáři a někteří akvaristi. více …


Hydroponické pěstování - bez půdy, pouze pomocí živin, světla a vody

24.07.2019

hydroponie Domácí strava je ta nejlepší. Jenže ne každý bydlí v domě se zahradou, kde by mohl založit záhony. Dnes už to není problém. Lidstvo se opět posunulo a pěstovat vlastní zeleninu a bylinky lze i na střeše domu, v bytě nebo třeba i klidně v kavárně. Systém je založen na tom, že truhlíky fungují bez půdy. Stačí dostatek živin, vody, vzduchu a světlavíce …


Nebojte se vermikompostování aneb Jak na chov „domácích“ žížal

04.04.2018

KompostérUž uplynul více než rok od chvíle, kdy jsme si doma v kuchyni ubytovali malou žížalí populaci. Od té doby jsme si s nimi užili trochu starostí i radosti. A té bylo víc. Věřili byste třeba, že večer, kdy se všechno zklidní, můžete žížaly poslouchat, jak vesele "chroupou"? více …


Proti klimatické změně bojujeme i kompostováním, tvrdí zakladatel Kompostuj.cz

27.02.2018

Tomaš HodekČlověk vyprodukuje ohromné množství odpadu. Jeden ze způsobů, jak se části z nich zbavit, je kompostování. Více o něm a jeho výhodách hovořil v Magazínu Leonardo zakladatel a projektový manažer projektu Kompostuj.cz Tomáš Hodek. více …